מסע ברחוב הנביאים

מסע ירושלמי ברחוב הנביאים

#טיולהשבוע

 

מסע ירושלמי ברחוב הנביאים

 

---------------------------------------------

 

לירושלמים יש דרכים מעניינות וציוריות לתאר דברים, תופעות ורחובות. 

לכן , ניתן רק לחייך כששומעים שאחד הכינויים הלא רשמיים לרחוב הנביאים , הוא ״ הרחוב האחורי״ , כאילו באו לומר לנו ״ בואו , רחוב ראשי בירושלים יש רק אחד וזה רחוב יפו״ .

 

אבל גם אם נקבל את הכינוי , בעצם המקום האחורי הוא הכי מעניין . הכי מיוחד . מלא בסודות וכזה הוא רחוב הנביאים שיש בו בתי רומנטיקנים וחולמי חלומות , חניה מוזנחת עם מלון שפעם היה אחד ממלונות הבוטיק הכי שווים של ירושלים , סיפורי אהבה ועוד . 

 

אז מה הנתיב שאני ממליץ לכם ? 

 

קבלו :

 

מתחילים מכיכר הדוידקה (פינס פינת יפו . מול בנין כלל ) וממשיכים ל : מלון קמניץ , בית החולים האנגליקני , פונים לשניה שמאלה לרחוב ישעיהו ורואים על ההתחלה את תורבת נבי עכשא ,חוזרים לרחוב הנביאים , פונים שמאלה וממשיכים אל : בית חולים ביקור חולים (הריק) , בית החולים של האחיות הדאוקניסיות שהיו גובים בו רק 25 גרוש לטיפול ולכן הירושלמים היו קוראים לו ״ בית חולים 25 גרוש״ , בית הולמן האנט הצייר הבריטי שבו גם התגוררה רחל המשוררת וד״ר הלנה כגן , בית תבור של אחד מגדולי בנאי ירושלים , קונראד שיק , רחוב אתיופיה עם הכנסיה האתיופית ובית אליעזר בן יהודה , רחוב הרב קוק עם חצר בית דוד ובית הרב קוק שבמתחם ובית אנה טיכו וכמובן בית חולים רוטשילד ומגרש הרוסים עם חצר סרגיי , האצבע של עוג מלך הבשן , הכנסיה הרוסית ובסוף סיום ברחוב יפו מול בניין ג׳נרלי כשמשם תוכלו להמשיך לעיר העתיקה או להמשיך לטייל ברחוב יפו , נחלת שבעה ורחוב המלך ג׳ורג׳. 

 

מוזמנים לטייל ולספר איך היה 😊